Marshband

    Původní záměr zakládajících členů kapely hrát blues, se vytratil s příchodem nápadů na vlastní tvorbu.
    Převážná většina textů dosavadního autora skladeb skupiny Marshband, by sice svou náladou leckdy za bluesové mohla platit, avšak hrát po celý večer bluesové dvanáctky se neslučuje s individuální mentalitou jednotlivých členů kapely, která se skládá:
Marshband z bluesového soustružníka, punkového elektrikáře, rockového zahradníka, hibhopové studentky teologické fakulty, heavy metalového degustátora ovčích sýrů, folkového stavebního inženýra a jazzového studenta přesně nedefinovatelného oboru.
    Tak vznikla bigbeatová formace (v jistých kruzích označována jako bluesové monstrum), kde slovo bigbeat je chápáno jako: nevzpomenout si kdy kapela vznikla, nechodit pravidelně na nepravidelné zkoušky, opíjet se během vystoupení, dělat si legraci z naprosto nelegračních věcí, nepamatovat si termíny koncertů, dělat vzájemné narážky týkající se věku jednotlivých muzikantů v kapele, kochat se, ale také trápit krásou fanynek, ale hlavně mít se navzájem rádi a hrát protože kdesi nad hlavami roztančeného publika to má všechno najednou obrovský smysl!
Ale to blues v tom přece jenom trochu zůstalo(kapelník je mnohdy přezdíván jako melancholik naivista).

kytara, zpěv:
Petr Mareš - Bažina
basová kytara:
Martin Krotil - Krocan
bicí:
Jan Bilina - Bílek
housle,zpěv:
Petr Koupený - Koupeňák
klávesy:
Petr Skalička - Skalda


„ ... vodvaz je v tom, že: jsou to krásní lidé, s kterýma já můžu hrát, že na naše koncerty chodí krásní lidé, že v pauze písničky slyším takové to ššššššššššš a ty roztančený holky jsou úžasný, Petr Mareš že dost často po hraní, mám chuť s tím praštit, ale co by ze mne zbylo?, že stále potkávám nové muzikanty a nové kapelky, že se musím stále učit hrát, aby mě vždycky někdo „zašlapal do země“ a já si mohl říct ‚tak to příště teda zahraješ líp jak von‘, že mě někdo občas pozve na panáka a navzájem si řekneme ‚dík!‘, a někdo jinej do toho vykřikne ‚to je ale krásná blbost!‘, že když přijedu nad ránem z hraní, tak sedím půl hodiny totálně vyčerpanéj v autě, protože se mi nechce ty krámy nést do druhého patra, ale když to dokážu, tak nemůžu dlouho usnout, abych posléze měl neuvěřitelný sny, no zkrátka mě to celkově obohacuje v tom krátkým výletě tady. A to už zato kurva fix přece stojí, chodit v noci pozdě spát, ne! “
text:Bažina
Kapela

Mareš
Petr Mareš

Krocan
Martin Krotil

Bílek
Jan Bilina

Skalda
Petr Skalička

Koupeňák
Petr Koupený


CD: Marshband - Houpací křeslo

Houpací křeslo